Początki Early Access.

Początki Early Access.

News 0 Comment 122
Zrywaj kaski!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Właśnie minął miesiąc od premiery Early Access Battalionu 1944. Przez ten okres pojawiło się sporo nowości, kolejnych informacji oraz szereg zmian. Pierwsze godziny EA zaczęły się problemami z serwerami – zupełnie tak samo jak w wersji Beta gracze mieli problem by dołączyć do gry z przeciwnikami. Dopiero po kilkunastu godzinach twórcy częściowo zażegnali kłopot. W kolejnych dniach wypuszczono łatkę zmieniającą system dobierania graczy na serwery co znacząco przyspieszyło dołączanie do rozgrywki.

Update #1

Po tygodniu pojawiła się pierwsza aktualizacja w której m.in. dodano komunikację głosową (VOIP) podczas gry, dodano filtry serwerów w przeglądarce, poprawiono obrażenia przy trafianiu w głowę, wprowadzono automatyczne zamykanie launchera po uruchomieniu gry oraz zredukowano kolejne błędy prowadzące do „crasha” gry.

Prócz tego zmiany w balansie broni

 • STG 44 – zabójstwo jednym nabojem w głowę
 • BAR – nowy wygląd celownika poprawiający widoczność, zmiana spadku obrażeń dystansowych z 3-5 na 3-4 naboje oraz zmiana animacji skutkująca szybszym przeładowaniem

 

Twórcy również przesunęli rozpoczęcie trybu rankingowego ze względu na pojawiające się błędy.

 

Źródło i pełna lista zmian: http://steamcommunity.com/games/489940/announcements/detail/1680276134000483854

http://steamcommunity.com/games/489940/announcements/detail/1680276133995632963

Update #2

Najważniejszą informacją kolejnej aktualizacji był niewątpliwie tryb rankingowy. Gracze z 10 poziomem doświadczenia mogli dołączyć do tej rozgrywki. W zależności od naszych wyników zyskujemy bądź tracimy rangę.

Po rozegraniu 10 meczów, w zależności od wyników każdy był przydzielany do 1 z 4 dywizji.

Jak w przypadku każdej aktualizacji twórcy eliminowali kolejne błędy i dalej pracują nad stabilnością serwerów. Wprowadzono również poprawki w trybie obserwatora i możliwość „reconnecta” (ponownego dołączenia) do gry rankingowej w przypadku rozłączenia z rozgrywką.

Twórcy napisali również kilka słów do wszystkich graczy:

Chcieliśmy odnieść się do powtarzających się postów graczy. Ostatnio istnieje możliwość oglądania statystyk dotyczących ilości graczy na portalach takich jak SteamDB i SteamSpy. Regularnie korzystamy z tych stron internetowych, aby uzyskać informacje na temat innych gier. Jeśli jednak nie będą one używane prawidłowo to mogą być szkodliwe dla potencjalnych udanych gier. Gracze, którzy zamieszczają post o „martwej grze” , która nawet nie była we wczesnym dostępie przez 2 tygodnie z pewnością robią to za szybko. To jest bezproduktywne i frustrujące zwłaszcza w obliczu tak wielu aktualizacji. Prawdę mówiąc dla nas liczba graczy jest całkiem duża jak na tytuł, który jest dwa tygodnie we Wczesnym Dostępie.

Porównanie dnia 1 do 14 nie reprezentuje przyszłości gry. Tym samym ogłaszamy:

 • Wiele turniejów LANowych z 5 cyfrową pulą pieniężną. (więcej informacji wkrótce)
 • Darmowy weekend
 • Nowe mapy (ponownie wkrótce)
 • Nowy tryb gry (wymaga oddanej społeczności by zachować balans rozgrywki)
 • Wojny klanów (dostały nowego partnera)
 • Pełne wydanie gry z większą ilością map i wielu innych rzeczy. (2019)

Jeśli grasz w Battalion 1944 w systemie Wczesnego Dostępu, powinieneś grać z następujących powodów:

 • Aby trenować i mieć przewagę w dużych oficjalnych turniejach
 • Aby pomóc zmieniać rozgrywkę oraz balans gry
 • Aby pomóc twórcom znaleźć błędy oraz problemy

Wczesny dostęp to czas, w którym twórcy gier mogą udostępniać nowe treści dla graczy. To nie jest skończona gra. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się dać początkową cenę £10.39. Bardzo skromna cena za grę z dużym potencjałem. Po systemie Wczesnego Dostępu zamierzamy zwiększyć cenę, aby dopasować ją do gotowej, w pełni funkcjonującej gry z minimalnymi problemami… I uważamy, że to sprawiedliwe.

W tym czasie chcielibyśmy podlinkować jedno z naszych bardziej popularnych porównań. CS:GO, które zaczynało od 20.000 graczy online ale także 10 lat wcześniejszej gry! Dzięki pracy twórców i społeczności pchającej grę CS:GO stało się tym, czym jest dzisiaj: http://steamcharts.com/app/730#All

Dzięki, że nadal wspierasz! W ciągu najbliższych dwóch tygodni pojawią się ogromne nowości ale na razie cieszmy się grą.

Po notce od twórców można wywnioskować, że wielu graczy nie daje tej grze szans na rozwinięcie. Czy mają racje? Czas pokaże.  Póki co zachowajmy chłodne głowy i dajmy im czas. Na prawdziwe oceny zaczekajmy do przyszłego roku.

E-sport, turnieje, puchary, zawody LANowe i poważna rywalizacja – czyli to na co czekaliśmy.

 • Insomnia62-Pierwszy LAN w ramach współpracy z firmą Multiplay. Zawody odbędą się podczas LAN Party Insomnia62 w Birmingham w świąteczny weekend czyli 30 marca-2 kwietnia, pula nagród to 10000 funtów (z podziałem £5000-£2500-£1750-£750 dla najlepszych 4 drużyn). Minusem tego LANa jest zasada BYOC (ang. Bring Your Own Computer – weź swój własny komputer) – oznacza to wykupienie biletu i zabranie ze sobą własnego sprzętu lub wypożyczenie go.

http://steamcommunity.com/games/489940/announcements/detail/2621529181154065886

 • Warp-Omega – pierwszy community LAN w Chorwacji odbędzie się 12-13 maja. Miejsce rozgrywki to miasto Karlovac naznanym przez wielu graczy obiekcie. Pula nagród będzie zależna od zgłoszonych drużyn ,wpisowe wynosi 250€. Więcej informacji w linku.

http://forums.battaliongame.com/topic/5860-the-warp-challenge-battalion-1944-lan-tournament-croatia-payments-open/

 • Gallantry TUP  Summer Event – kolejny community LAN, wszelkie zasady tj. pula nagród ,miejsce rozgrywki zostaną ustalone przez chętnych. Więcej informacji w linku.

http://forums.battaliongame.com/topic/5952-lan-gallantry-tup-summer-event/

Jeśli chodzi o turnieje online do dyspozycji mamy:

 • Blitzkrieg Battle The Plays – cotygodniowe turnieje społeczności na prostych zasadach, standardowe 5v5, BO1, single elimination, finały BO3. Turnieje transmitowane są na platformie twitch.tv. Więcej informacji w linku.

http://blitzkrieg.theplays.co.uk/signup

 • FastFrags – cotygodniowe turnieje społeczności na identycznych zasadach. Więcej informacji w linku.

https://fastfrags.com/EU

Oprócz tego znana i lubiana organizacja Cybergamer uruchomiła drabinkę z pulą nagród 750$ (AUD) i skrzynkami dla najlepszych drużyn. Sezon 1 potrwa od 14 lutego do 2 kwietnia. Więcej informacji w linku.

https://www.cybergamer.com/Battalion1944/

Author

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Back to Top